Connect with us

Altcoin ve Diğer Kripto Haberleri

Ethereum (ETH) Fiyat Tahlili: Büyük Bir Dirençle Karşı Karşıya, Değerli Düzeyler Neler? 2021

Ethereum düşüşünü sürdürdü ve ABD doları karşısında 1.700 dolarlık bölgeye yakın süreç gördü. ETH fiyatı toparlanıyor, fakat 2.200 dolarlık …

Tarih:

on

Ethereum düşüşünü sürdürdü ve ABD doları karşısında 1.700 dolarlık bölgeye yakın süreç gördü. ETH fiyatı toparlanıyor, fakat 2.200 dolarlık bölgede güçlü bir dirençle karşı karşıya. NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik tahliline nazaran:

  • Ethereum, düşüşünü 2.000 dolar ve 1.800 dolar takviye düzeylerinin altına çekti.
  • Fiyat 2.500 dolar düzeyinin ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamanın epey altında.
  • Saatlik ETH/USD grafiğinde 2.200 dolara yakın direnç gösteren büyük bir düşüş trendi çizgisi var (Kraken bilgilerine göre).
  • Yakın vadede güzel bir toparlanma başlatmak için paritenin 2.200 dolar ve 2.400 doları temizlemesi gerekiyor.

Ethereum (ETH) Fiyatı Büyük Bir Direnişle Karşı Karşıya

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum, 2.000 dolarlık dayanak düzeyinin üzerinde kalamadı ve düşüşünü sürdürdü. ETH, 1.800 dolar düzeyini bile kırdı ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamanın epeyce altına yerleşti.

1.731 dolara kadar geriledi ve son vakitlerde üst taraflı bir düzeltmeye başladı. Ethereum 1.800 dolar ve 1.850 dolarlık direnç düzeylerinin üzerine çıktı. 2.495 dolardan 1.731 dolara yanlışsız gerçekleşen son düşüşün %50 Fib geri çekilme düzeyinin üzerinde bir kırılma oldu.

Lakin, şu anda 2.200 dolarlık bölgede güçlü bir dirençle karşı karşıya. Saatlik ETH/USD paritesi grafiğinde 2.200 dolara yakın direnç gösteren büyük bir düşüş trendi çizgisi var.

Trend çizgisi, 2.495 dolardan 1.731 dolara yanlışsız gerçekleşen son düşüşün %61.8 Fib geri çekilme düzeyine yakın. Trend çizgisi direncinin üzerinde net bir kırılma, 2.200 doların üzerinde güçlü bir hareket için suratı belirleyebilir. Bir sonraki kıymetli direnç 2.400 dolara ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamaya yakın. Daha fazla kazanım, fiyatı 2.800 dolar düzeyine çıkarabilir.

Ethereum (ETH) Düşer mi?

Ethereum, 2.200 dolar ve 2.400 dolar direnç düzeylerinin üzerinde devam edemezse, öbür bir düşüş başlatabilir. Aşağı taraftaki birinci takviye, 2.000 dolar düzeyine yakın.

Birinci temel takviye 1.800 dolar düzeyine yakın. Ana takviye şu anda 1.700 dolar düzeyinin ve irtibat takviye trend çizgisinin yakınında oluşuyor. Daha fazla kayıp, önümüzdeki seanslarda 1.500 dolara hakikat daha büyük bir düşüşü tetikleyebilir. Bir sonraki büyük takviye 1.200 dolar düzeyine yakın.

Teknik Göstergeler

  • Saatlik MACD – ETH/USD için MACD, yükseliş bölgesinde yavaş yavaş sürat kaybediyor.
  • Saatlik RSI – ETH/USD için RSI 50 düzeyinin üzerinde kalmaya çalışıyor.
  • Ana Takviye Düzeyi – 2.000 ABD Doları
  • Ana Direnç Düzeyi – 2.200 ABD Doları

Altcoin ve Diğer Kripto Haberleri

Binance Smart Chain’den Flash Loan Atakları Hakkında Açıklama 2021

Binance Smart Chain (BSC) grubu, son vakitlerde ağ üzerindeki projelerin uğradığı flash loan taarruzları hakkında bir açıklama yaptı …

Tarih:

on

Yazar

Binance Smart Chain (BSC) grubu, son vakitlerde ağ üzerindeki projelerin uğradığı flash loan taarruzları hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamada âlâ örgütlenmiş hacker’ların artık de BSC’yi maksat aldığı belirtildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yakın vakitte sekizden fazla flash loan saldırısı gerçekleştirildiği belirtilen açıklamayı projeleri bu çeşit hücumlardan muhafazasına yardımcı olarak birtakım tekliflerin yer aldığı bir bilgiseli takip etti.

Binance Smart Chain’deki son flash loan saldırısı Belt Finance’e yönelik gerçekleşti. Taarruzda 6.23 milyon dolarlık bir kayıp gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta da BSC’nin önde gelen projelerinden Burger Finance bir flash loan saldırısına uğramış ve 7.2 milyon dolar bedelinde bir kayıp yaşanmıştı. Son vakitlerde BSC üzerinde yer alan ve flash loan saldırısına uğrayan öteki önde gelen projeler ise Bogged Finance, JulSwap ve Pancake Bunny olarak sıralanabilir.

Okumaya Devam Et

Altcoin ve Diğer Kripto Haberleri

Ripple, SEC Davasında Bir Galibiyet Daha Elde Etti 2021

Blokzinciri devi Ripple, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı bir diğer kıymetli galibiyet daha elde etti. Son dakika …

Tarih:

on

Yazar

Blokzinciri devi Ripple, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı bir diğer kıymetli galibiyet daha elde etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yargıç Yargıç Sarah Netburn, XRP’nin düzenleyici durumuyla ilgili olarak, SEC’nin şirketin yasal danışmanlık bilgilerine ulaşma teklifini reddetti.

Karar, Ripple’ın kurumun kripto para ünitesinin kayıtsız bir menkul değer olduğu gerçeği konusunda piyasa iştirakçilerini uyarmadığı öncülüne dayanan adil bildirim savunmasını güçlendirdi.

Lakin yargıç, savunmanın anlaşılabilir ve kıymetli olup olmadığı konusunda hiçbir hal almadığını söylüyor:

“Mahkeme, Ripple’ın savunmasının kabul edilebilir olup olmadığı yahut bedelli olup olmayacağı konusunda hiçbir hal almamaktadır…”

Okumaya Devam Et

Altcoin ve Diğer Kripto Haberleri

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) İçin Yeni Bir Kullanım Alanı Keşfetmiş Olabilir 2021

Milyoner Elon Musk, Dogecoin madenciliği ile desteklenen bir jakuzi oluşturma fikrine ilgi gösterdi. Son dakika gelişmelerden anında haberdar …

Tarih:

on

Yazar

Milyoner Elon Musk, Dogecoin madenciliği ile desteklenen bir jakuzi oluşturma fikrine ilgi gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin madenciliğinin ürettiği ısı ile çalışacak bir jakuzi geliştirme konusunda enteresan bir fikir aldı. Fikir, önde gelen kripto para portföy takipçisi Blockfolio’nun Twitter hesabından geldi. 

Musk’ın DOGE’u bir uydu misyonu için kabul ettiği ve Dogecoin’in gelişimine şimdiden öncülük ettiği göz önüne alındığında, bunun sıradaki proje olabileceğini varsaymak çok da abartılı olmayabilir.

ByteTree bilgilerine nazaran, kripto para bir latife olarak yaratılsa da artan süreç fiyatları nedeniyle gelirleri 2021’de %4.500’ün üzerinde artış yaşadı ve madencileri önemli para kazandı.

Dogecoin, Bitcoin’e kıyasla daha az güç ağır olan Scrypt tabanlı bir kripto para ünitesidir. İkili madencilik modeli nedeniyle, sadece Litecoin üzere öteki kripto paralarla birlikte çıkarılabilir.

Fikir Yeni Değil

Tıpkı elektrikli otomobiller ve telepati üzere, madencilerden gelen ısıyı dönüştürme fikri de tam olarak yeni değil.

2018’in başlarında Çek teşebbüsçü Kamil Brejcha, serasında domates yetiştirmek için klasik ısıtıcıları madencilik teçhizatıyla değiştirerek manşetlere çıkmıştı.

Kimi kripto para madenciliği şirketleri, işletmelerin ve özel meskenlerin ısıtma sistemlerine bağlanabilen ekipmanlar sunuyor.

Okumaya Devam Et

Son Haberler

Bitcoin Haberleri2 ay önce

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahlili: Yine Kırmızı Bölgede, Değerli Düzeyler Neler? 2021

Bitcoin fiyatı, ABD Doları karşısında 37.000 dolarlık direnci aşamadı. BTC düşüyor ve 34.000 doların altında daha fazla kayıp riski altında...

Bitcoin Haberleri2 ay önce

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahlili: Düşüş Sinyalleri Gösteriyor, Değerli Düzeyler Neler? 2021

Bitcoin fiyatı düşüş işaretleri gösteriyor ve ABD Doları karşısında 40.000 doların çok altında süreç görüyor. BTC’nin yakın vadede kayıpları 34...

Bitcoin Haberleri2 ay önce

Robert Breedlove’dan 2031 Yılı İçin Bitcoin (BTC) İddiası Geldi 2021

Kripto danışmanlık firması Parallax Digital’in CEO’su, önümüzdeki on yıl içerisinde, ABD dolar arzının devasa oranda genişleyeceğini düşünüyor ...

Bitcoin Haberleri2 ay önce

Bu NFT, Global Sıcaklık 2 Derece Artarsa Kendini Yok Edecek 2021

DAO terra0, global sıcaklığın kritik bir noktaya çıkması halinde, herkesin onu yok edebilmesi için yeni bir NFT kodladı. Son dakika...

Bitcoin Haberleri2 ay önce

Önde Gelen Fon Yöneticisi Cathie Wood, Bitcoin’deki (BTC) Düşüşün Nedenlerini Ele Aldı 2021

Önde gelen fon yöneticisi Cathie Wood, CoinDesk’in düzenlediği Consensus 2021 etkinliğinde konuştu. Wood, son vakitlerde Bitcoin’in yaşadığı ...

Bitcoin Haberleri2 ay önce

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahlili: Değerli Pürüzlerle Karşı Karşıya, Kritik Düzeyler Neler? 2021

Bitcoin fiyatı, ABD Doları karşısında hala 40.000 ve 41.000 doları temizlemek için gayret ediyor. 37.000 dolar ve 36.500 doların altında...

Bitcoin Haberleri2 ay önce

Bitcoin (BTC) Boğa Piyasası Yeni mi Başlıyor? Uzmanlar Tartışıyor 2021

Bitcoin geçen hafta tarihi bir fiyat düşüşü yaşadı. Birtakım uzmanlar, bunların beklendiğini ve hatta uzun vadede sağlıklı olduğunu söylüyor ...

Bitcoin Haberleri2 ay önce

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahlili: Düşüş Riskini Koruyor, Değerli Düzeyler Neler? 2021

Bitcoin fiyatı, ABD doları karşısında değerli 40.000 dolarlık direnç bölgesini temizleyemedi. BTC kazanımlarını düzeltiyor ve 36.000 dolar ...

Bitcoin Haberleri2 ay önce

Fidelity’nin Bitcoin (BTC) Fonu Satışları 100 Milyon Doları Geride Bıraktı 2021

Geçtiğimiz Ağustos ayında Fidelity Investments’ın genel müdürü Peter Jubber tarafından başlatılan Wise Origin Bitcoin (BTC) Index Fund I, 26 ...

Bitcoin Haberleri2 ay önce

Bitcoin (BTC) ETF’leri, ABD’nin Talebini Karşılayabilir mi? 2021

Bitcoin (BTC) ETF’leri Kanada’da epey uygun bir performans göstermiş durumda. Fakat Kanada pazarı, ABD pazarının onda biri büyüklüğünde yer ...

Trendler